Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Praděd - televizní vysílač

Roku 1980 byl na vrcholu postaven televizní vysílač (měří 162 m), ve výšce 70 metrů se našlo místo i na prosklený vyhlídkový ochoz, který skvělý výhled ještě umocňuje. Praděd byl výzvou pro stavitele rozhleden už dříve - od roku 1912 stála na vrcholu...

« 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
.

Výletní hry GEOFUN na hradech a zámcích

29.05.2017

Desítka českých hradů a zámků nabízí kromě klasické prohlídky s průvodcem také možnost zažít památku pomocí výletních her GEOFUN v jejich okolí. Místa, kde se hry hrají, jsou nově uvedena v mobilní aplikaci...  pokračování »
Ostravský informační servis – pobočka Elektra.

Ostravský informační servis opět u Elektry

16.01.2017

Od 9. ledna 2017 slouží návštěvníkům zrekonstruovaná pobočka ostravského informačního centra Elektra. Moderní koncept informačního centra, který má sjednotit pobočky do jednoho stylu, by se dále mohl realizovat...  pokračování »
Green Inn hotel.

Zima v Golf a Ski resortu Ostravice

10.01.2017

Běžecká trať otevřena v délce oválu + okruhu kolem cvičných golfových ploch, celkem cca 1300 m. Upravena je stopa na klasiku i manšestr na bruslení. Zveme Vás tedy k nám na běžky, trať je pře den zdarma...  pokračování »
Starší aktuality »

dnes
Skorojasno

Skorojasno

zítra
Občasné bouřky
30°C/15°C

28.6.
Dešťové přeháňky
31°C/19°C

29.6.
Občasné bouřky
27°C/20°C

Moje skvělá dovolená v Moravskoslezsku!

Západní hranici Moravskoslezského regionu tvoří pohoří Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd (1492 m), jihozápadní část pak lemují nedotčené oblasti Nízkého Jeseníku a poměrně málo známé Oderské vrchy. Na východě a severovýchodě oddělují Moravskoslezský region od Slovenska a Polska Slezské Beskydy s pohraniční horou Velká Čantoryje (995 m) a malebné Moravskoslezské Beskydy s dominantní Lysou horou (1323 m) a pověstmi opředeným legendárním Radhoštěm (1129 m). Mezi horami leží Slezská nížina s Ostravskou pánví, na niž navazuje Moravská brána – nejen spojnice Moravy a Slezska, ale z evropského pohledu i spojka Pobaltí se Středomořím.

Kromě hor musíme vzpomenout také některé zdejší toky – za všechny alespoň ty, které mají něco společného. Začínají písmenem O: Odra, Opava, Ostravice, Olše… Ráz kraje z velké míry určují především tři základní charakteristické prvky: takřka nedotčená příroda všech zdejších hor, specifická lidová architektura, kultura a folklór oblasti Beskyd a industriální technické stavby průmyslového Ostravska.

Nabídka pro:

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

56. Zlatá tretra Ostrava 2017

28.6.2017 15:30

Městský stadion (Ostrava)

Druhá tráva

30.6.2017

Penzion Sluníčko (Ostravice)

Fajné léto v pivovaru Radegast

1.7.2017
2.7.2017

Pivovar Radegast (Nošovice)

Jelen

28.7.2017 19:00

Penzion Sluníčko (Ostravice)

Pražský Big Band Milana Svobody

28.7.2017 20:00

Frýdek - muzeum a zámek (Frýdek-Místek)

Další akce »

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!