Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Naučná stezka Zatopené osudy

Naučná stezka vybudovaná v okolí vodní přehrady Slezská Harta. Stezka seznamuje s osudy lidí, kteří museli opustit své domovy, aby mohla být přehrada postavena.

« 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Radegast den 2019 se uskuteční ve Frýdku-Místku

14.06.2019

Letošní 17. ročník oslav správně hořkého piva Radegast proběhne 31. srpna 2019 ve Frýdku-Místku. Návštěvníci si vyzkouší školu čepování a soutěže v Hořké zóně. Ve speciálním stanu se bude čepovat pivo...  pokračování »
.

Těšínské Slezsko od jara až do podzimu

25.03.2019

Turistická oblast Těšínské Slezsko leží v příhraniční oblasti Severní Moravy a Slezska a právě díky své poloze se zde můžeme setkat s prolínáním národů a kultur, které přetrvává dodnes. Kouzelný i rozmanitý...  pokračování »

Denní prázdninový program

09.07.2018

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. bude v období hlavních školních prázdnin otevřena pro veřejnost (pro jednotlivce, rodiny či organizované skupiny) nejen ve večerních hodinách, ale i v denní dobu, a to...  pokračování »
Starší aktuality »

dnes

zítra
Oblačno
23°C/12°C

17.7.
24°C/12°C

18.7.
Déšť
26°C/12°C

Moje skvělá dovolená v Moravskoslezsku!

Západní hranici Moravskoslezského regionu tvoří pohoří Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd (1492 m), jihozápadní část pak lemují nedotčené oblasti Nízkého Jeseníku a poměrně málo známé Oderské vrchy. Na východě a severovýchodě oddělují Moravskoslezský region od Slovenska a Polska Slezské Beskydy s pohraniční horou Velká Čantoryje (995 m) a malebné Moravskoslezské Beskydy s dominantní Lysou horou (1323 m) a pověstmi opředeným legendárním Radhoštěm (1129 m). Mezi horami leží Slezská nížina s Ostravskou pánví, na niž navazuje Moravská brána – nejen spojnice Moravy a Slezska, ale z evropského pohledu i spojka Pobaltí se Středomořím.

Kromě hor musíme vzpomenout také některé zdejší toky – za všechny alespoň ty, které mají něco společného. Začínají písmenem O: Odra, Opava, Ostravice, Olše… Ráz kraje z velké míry určují především tři základní charakteristické prvky: takřka nedotčená příroda všech zdejších hor, specifická lidová architektura, kultura a folklór oblasti Beskyd a industriální technické stavby průmyslového Ostravska.

Nabídka pro:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Janek Ledecký - v Beskydech na Sluníčku

16.8.2019 19:00 - 21:30

Koupaliště Sluníčko (Ostravice)

Rožnovské parní léto 2019

3.8.2019
17.8.2019

Rožnov p.Radhoštěm (Rožnov pod Radhoštěm), Valašské Meziříčí (Valašské Meziříčí)

Radegast den 2019

31.8.2019

Frýdek-Místek - vedle atletického stadionu TJ Slezan naproti hale Polárka

košík

Lysohorská nej... aneb co sjte ještě nevěděli

23.7.2019 8:30
27.8.2019 8:30
7.9.2019 8:30

Malenovice - Rajská bouda

Další akce »

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!