Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Novinky z ostravské zoo

12.02.2013

Zoo Ostrava letos chystá řadu novinek. Už na jaře otevře nové návštěvnické centrum s restaurací a postupně i několik expozic se zvířaty, například průchozí voliéru s papuánskými ptáky a hlavně pokračuje v budování safari.ZOO

Návštěvníci budou v rozlehlých přírodních výbězích bez mříží, bezpečnostních skel či jiných zábran potkávat asijské kopytníky. Safari se začalo budovat na podzim a stavební práce budou pokračovat hned, jak se oteplí. Skončit mají ještě letos, ale se stěhováním zvířat a otevřením pro návštěvníky je počítáno až příští jaro. Safari zabere plochu asi šesti hektarů zadní části areálu zoo, který dosud nebyl přístupný n á v š t ě v n í k ů m. Nový domov by tam měly najít ohrožené druhy asijských zvířat.

Počet zvířat, která budou v safari volně žít, je odhadován na téměř stovku. Návštěvníci je uvidí zblízka, ale v první fázi jen z jedoucího vláčku. Ten bude po safari projíždět asi půl hodiny, nikde nebude stavět a lidé z něj nebudou moci vystoupit. Časem se safari rozšíří a pak možná vznikne i zastávka s možností vyhlídky.

Nástupní stanoviště vláčku bude pod výběhem žiraf, kterým vláček také projede. Lidé tak zblízka uvidí kromě žiraf třeba pštrosy či antilopy.

zdroj: Statutární město Ostrava

Novinky z ostravské zoo, zdroj: Statutární město Ostrava

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!