Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Zoo otevřelo nové návštěvnické centrum

22.05.2013

Multifunkční objekt s návštěvnickým centrem a restaurací výrazným způsobem rozšíří služby pro návštěvníky zoo. Byl vystavěn jako nízkoenergetický objekt využívající některé environmentálně šetrné technologie. Provoz budovy je zajištěn obnovitelnými alternativními zdroji energie – k vytápění jsou využívány dřevěné peletky, k částečnému ohřevu vody slouží solární energie.

Součástí tohoto multifunkčního objektu je i restaurace s celoročním provozem. Kromě vnitřních prostor je zde k dispozici také venkovní terasa, která nabízí pohled přímo do přilehlého výběhu, který budou obývat stáda vzácných asijských kopytníků. Součástí budovy je mimo jiné i moderní učebna pro výuku dětí a realizaci dalších vzdělávacích aktivit pro veřejnost.

V bezprostřední blízkosti restaurace se nachází zastřešená venkovní učebna a klidová zóna s herními prvky pro děti. Prostory restaurace jsou využity k prezentaci problematiky ohrožení jihovýchodní Asie, která patří mezi jednu z nejrozmanitějších oblastí světa a zároveň mezi tu nejohroženější. Příčiny ohrožení jsou nelegální obchod se zvířaty, nelegální lov zvířat a hlavně rychlý úbytek původního prostředí. Restaurace garantuje, že zdejší připravovaná jídla jsou výhradně z českých surovin bez přídavku glutamátu a dalších dochucovadel.

zdroj: Statutární město Ostrava

Zoo otevřelo nové návštěvnické centrum, zdroj: Statutární město Ostrava

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!