Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Zoo Ostrava letos zpřístupní několik velkých projektů

14.04.2015

Pavilon evoluce – kapka z deštného lesa západní Afriky. Otevřen byl jeden z finančně nejnákladnějších projektů v historii zoo. Moderní chovatelský komplex by v budoucnu mohl sloužit až pro 200 zvířat zhruba 25 druhů právě z této oblasti. Kromě šimpanzů bude například domovem pro skupinu vzácných kočkodanů Dianiných, jimž ve volné přírodě hrozí vyhubení. Uvnitř pavilonu je velký centrální bazén pro různé druhy ryb.

Díky výkonné filtraci bude dobře viditelný život pod vodou. Na některé druhy ale bude nutno zaostřit zrak. Buď totiž budou malých rozměrů, nebo budou žít pod vodou či v noční expozici.

Nový vstupní areál

Nový vstupní areál do zoo se začal budovat v roce 2012, moderní budova má na první pohled připomínat obrovskou ještěrku či list. Část objektu nového vstupu bude využívána jako správní budova, druhá část pak bude sloužit návštěvníkům. V objektu bude i prodejna se suvenýry a upomínkovými předměty a sociální zařízení pro návštěvníky. Součástí je také přednáškový sál pro zhruba 80 osob, který zahrada v budoucnu bude využívat k pořádání přednášek, seminářů a dalších vzdělávacích aktivit pro veřejnost.

Výběh tygrů

Největší kočky světa chová ostravská zoo již od 70. let v podmínkách, které však neodpovídají jejich potřebám. Jediným řešením této situace je proto demolice starého objektu a výstavba nového zařízení. Zoo Ostrava nyní pracuje na co nejrychlejším zahájení stavby. Dokončena byla kompletní projektová dokumentace výběhu tygrů, jež je navržen jako objekt plně včleněný do přírody s minimálními požadavky na nadzemní stavby. Toto řešení přinese návštěvníkům možnost spatřit tygra v jeho přirozeném prostředí – v listnatém lese se vzrostlými stromy. Koupání tygrů tedy budou moci návštěvníci pozorovat z bezprostřední blízkosti. Součástí expozice budou dvě vyhlídková místa, interaktivní vzdělávací prvky a doplňková expozice pro menší zvířata. Nová expozice nabídne zvířatům mnohem větší životní prostor.

Ostravská zoo je po Praze a Zlíně nejnavštěvovanější v republice. Během posledních let se výrazně změnila k lepšímu a stále se proměňuje. Má svou zbrusu novou restauraci s návštěvnickým centrem, safari afrických kopytníků, po kterém návštěvníky rozváží nový vláček a nyní přibyl Pavilon evoluce a nový vstupní areál.

zdroj: Statutární město Ostrava

ZOO Ostrava

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!