Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Těšínské Slezsko od jara až do podzimu

25.03.2019

Turistická oblast Těšínské Slezsko leží v příhraniční oblasti Severní Moravy a Slezska a právě díky své poloze se zde můžeme setkat s prolínáním národů a kultur, které přetrvává dodnes.

Kouzelný i rozmanitý kout naší země je právem vyhledáván nejen pro své bohaté kulturní dědictví a tradice, ale také malebné vrcholky i poklidná údolní Těšínských Beskyd. Přijďte a vychutnejte si vše, co tento krásný kus Česka ležící na česko-slovensko-polském pomezí nabízí.

OvečkyObjevujte krásu Těšínských Beskyd. Zdejší krajinou vede řada turistických i cyklistických tras, je proto jako stvořená jak pro pěší, tak pro rekreační cyklisty i zaryté sportovní nadšence. Ať už se rozhodnete pro kratší rodinný výlet, či delší hřebenovku z chaty na chatu, Těšínské Beskydy jsou vám nakloněny. Vydejte se například naučnou stezkou Po stopách rytířů na legendami opředenou horu Čanoryji. Budete-li mít sílu zdolat 118 schodů místní rozhledny, naskytne se vám nádherný pohled na krajinu tří okolních států – Polska, Česka a Slovenska.

ParaglidingProžijte adrenalin a věnujte se aktivnímu sportu. Patříte-li k vyznavačům adrenalinu, zavítejte na Javorový Vrch. Jedna ze zdejších turistických dominant je totiž zasvěcena paraglidingu. Tak proč nepoznat naši malebnou krajinu právě z ptačí perspektivy? Dáváte-li přednost méně adrenalinové zábavě, aktivně zrelaxovat se můžete na některém ze zdejších golfových hřišť, například tom v Ropici, které právem náleží mezi TOP 10 golfových hřišť v Česku.

RelaxOddejte se relaxaci. Oblast Těšínského Slezska vyloženě vybízí k relaxaci a opětovnému načerpání energie. Už jste vyzkoušeli sílu molekulárního vodíku? Pokud ne, můžete tak učinit v horském hotelu Excelsior v Dolní Lomné. Uvidíte, že po zdejších procedurách ve spojení se sílou okolní přírody budete jako znovuzrozeni. Trápí Vás podlomené zdraví či poúrazové stavy? Tým profesionálů z Lázní Darkov v Karviné Vám bude nápomocen při rekondičních pobytech. Chcete se vrátit v čase? Dopřejte si netradiční požitek v Bylinných lázničkách v Komorní Lhotce založených již v roce 1860 a vyzkoušejte blahodárné účinky zdejších bylinných koupelí.

FolklorZažijte folklor a tradice. Zdejší folklor a dodržování tradic jsou důvody, proč je Těšínské Slezsko vyhledávanou turistickou destinací. Typické jsou primárně pro oblast Jablunkovska, lidově nazývané Gorolie. Přehlídku gorolských zvyklostí, tradic a folkloru můžete každoročně vídat na rozmanitých přehlídkách a festivalech, k největšímu patří „Gorolski Święto”.

Ochutnejte regionální speciality. Že jste ještě neochutnali Placki z blachy? Neochutnat zdejší kuchyni by byla velká chyba. Hrčavské pivo či tradiční medovina už na vás čekají.   

Vynikající sýry a produkty z mléka seženete na Farmě pod Filipkou.

Udělejte radost svým dětem. Mauglího stezka v Bohumíně, Rybí dům a Archeopark v Chotěbuzi, či zámek s parkem a areálem lodiček v Karviné. To je jen střípek z mnoha atrakcí, které vaše děti v Těšínském Slezsku zaručeně potěší.

Vychutnejte si zážitky levněji s Těšínské Slezsko Region Card

zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Těšínské Slezsko od jara až do podzimu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!