Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Tradiční Zamykání točny v Olomouci ukončí letošní sezónu páry

02.10.2019

V sobotu 5. října proběhne v ČD Muzeu v Olomouci loučení s parní sezónou. V rámci tradičního Zamykání točny se milovníci železnice mohou projet historickým vlakem taženým parní lokomotivou. Připraveny jsou dvě trasy, a to z Olomouce do Řepčína a z Olomouce do Velké Bystřice. Muzeum představí také novinku ve svém depozitáři, kterou je motorový vůz M 262.018.

Zamykání točny udělá v sobotu pomyslnou tečku za letošní parní sezónou v Olomouckém kraji. Návštěvníci se při této příležitosti mohou svézt historickým vlakem, v jehož čele pojede zdejší nejstarší provozní parní lokomotiva 314.303 „Kocúr“ z roku 1898. Zvláštní vlak pojede během dne po dvou trasách. Z Olomouce hl.n. zamíří do Velké Bystřice, a to v 9:30 a 13:50 hod. Druhá trasa povede z Olomouce hl.n. přes stanice Olomouc-Nová Ulice, Olomouc město do Olomouce-Řepčína. Odjezd z olomouckého hlavního nádraží bude v 10:50 a v 15.30 hod.

Novinkou v depozitáři ČD Muzea je vůz M 262.018, který bude v olomouckém muzeu uložen v období zimních měsíců. Díky svému vzhledu si tento vůz mezi železničáři vysloužil mnoho přezdívek, jako např. kufr, kredenc nebo loďák. Návštěvníci se motoráčkem mohou svézt mezi 10. a 16. hodinou při okružních jízdách po olomoucké stanici. Nástupním místem je ČD Muzeum.

Muzeum bude otevřeno od 9.00 do 16.30. Vstupné bude 50 Kč, děti 6 – 15 let, důchodci a ZTP 25 Kč. Umístění ČD Muzea: Při průchodu podchodem pod hlavním nádražím v Olomouci, který ústí v městské části Hodolany, je vstup do muzea po levé straně za branou depa.

Vanda Rajnochová

tisková mluvčí ČD

zdroj: České dráhy

Tradiční Zamykání točny v Olomouci ukončí letošní sezónu páry, zdroj: České dráhy

Dokumenty

Příslušné akce

  • so 5.10.2019
Zamykání točny - Loučení s parní sezónou košík ČD Bike (Olomouc), Valašské Meziříčí (Valašské Meziříčí), Expozice historických železničních vozidel (Olomouc)

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!