Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Načerpejte energii v Těšínském Slezsku

15.06.2020

Těšínské Slezsko nabízí díky své poloze a prolínání vlivů tří národností pestrou nabídku přírodního, kulturního bohatství a turistických atraktivit. Návštěvníci zde najdou rovněž mnoho příležitostí, jak propojit aktivní odpočinek s poznáváním zdejšího kraje, místních tradic a zvyků.

Jednou z možností, jak si užít Těšínské Slezsko, je bezpochyby cykloturistika. Ať už zvolíte náročnější trasy v Beskydech nebo pohodové výlety podél řeky Olše (Olzy), vždy si přijdete na své. Navíc díky možnosti půjčit si elektrokolo jsou nyní cyklovýlety opravdu pro každého.

Jste-li milovníkem horské cykloturistiky, Těšínské Beskydy prověří vaši fyzickou zdatnost a odhodlání. Odměnou vám bude nejen počet nastoupaných metrů, ale také krásná okolní příroda a nezapomenutelné výhledy. Jakmile se ocitnete „na hoře“, už se vám nebude chtít dolů. Užijte si hřebenové trasy a kochejte se krásnou přírodou. Trasu podle vašich představ si můžete naplánovat pomocí mobilní aplikace MTB Beskydy. Najdete zde tipy na pohodové výlety i náročné celodenní horské přejezdy.

Ilustrační fotografie

Horské turistické chaty jsou pak ideálním místem k odpočinku a načerpání nových sil. Pokud je vaším společníkem elektrokolo, i o něj bude postaráno. Nabíjecí stanice rostou v Těšínském Slezsku jako houby po dešti. Horské chaty Kozubová, Slavíč, Javorový, Prašivá … zde všude je zaručeno dobití vaší baterie. O dobrotách na jídelním lístku ani nemluvě.

Pokud by vám došla šťáva už pod koncem, ani v tomto případě vás Těšínské Slezsko nenechá na holičkách. Také v řadě obcí a měst, např. v Mostech u Jablunkova, Jablunkově, Oldřichovicích (dolní stanice lanovky na Javorový), Českém Těšíně, Karviné, Bohumíně, najdete místa pro dobití. A do budoucna se bude nabídka nabíjecích stanic dále rozšiřovat.

Abyste se v nabídce pro cyklisty, a vlastně ani v Těšínském Slezsku, neztratili, je pro návštěvníky připraveno aktuální vydání cykloturistické mapy Olše – Olza v měřítku 1 : 50 000, kde kromě přehledu nabíjecích stanic najdete také informace, kde si můžete elektrokolo vypůjčit. Mapa je k dostání na všech informačních centrech v Těšínském Slezsku. Tam získáte také mnoho tipů na zajímavá místa v Těšínském Slezsku.

Těšínské Slezsko Region CardNavštivte Těšínské Slezsko a dopřejte si více zážitků za méně peněz. Umožní vám to slevová karta Těšínské Slezsko Region Card, kterou obdržíte u svého ubytovatele nebo si ji můžete zakoupit v informačních centrech. Kompletní nabídku slev naleznete na www.tscard.cz.

Těšínské Slezsko, to je dovolená v přírodě, bez davů.

www.tesinskeslezsko.cz

www.mtbbeskydy.cz

zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Načerpejte energii v Těšínském Slezsku, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!