Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu

22.10.2021

Nástup podzimu přináší chladnější počasí a úbytek světla. Přesto nebo právě proto má však toto roční období cestovatelům a výletníkům co nabídnout. Dopřejte si odpočinek v nejvýchodnějším cípu České republiky - v Těšínském Slezsku, a načerpejte energii z místní přírody a regionálních produktů.

Hýbejte se

V Těšínském Slezsku se nachází řada turistických tras, které vedou po svazích Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Prudší stoupání je ve vrcholových partiích odměněno nádhernými výhledy do okolí, a to včetně polského a slovenského pohraničí. Krásné výhledy se nabízí např. z rozhledny na Čantoryji, na Velkém Polomu nebo na Kozubové. A místní chataři již pravidelně na podzim zvou návštěvníky na svatomartinskou husu s ochutnávkou svatomartinských vín.

Kaple sv. Anny - Kozubová

Podzim dovede proměnit nejen barevnost zdejších hor, ale také podhorských vesnic a měst. Procházka arboretem v Jablunkově nebo podél toku Lomné je skvělým tipem pro ty, kteří si chtějí užít pohodový výlet pod horami. Z Jablunkova do Dolní Lomná vede příjemná cyklostezka, která je mimo silnici a bezpečně se na ni budou cítit také rodiny s dětmi.

Pochutnejte si

Také návštěva česko-polsko-slovenského trojmezí na Hrčavě patří k těm méně náročným výletům. Cestou z centra Hrčavy k Trojmezí mají návštěvníci možnost ochutnat sýry různých chutí z místní rodinné farmy. A protože spojení sýru a piva funguje velmi dobře, ochutnat můžete místní pivo Hrčavský Grunt. V nabídce jsou i další produkty, které jsou připravovány dle tradičních receptur.

Jedním z nich je vynikající likér Slezská medovina. Základem je místní kvalitní med, který vzniká v prostředí beskydských lesů a luk. Kvalita medu závisí nejen na prostředí, ale také na způsobu chovu včel. Své o tom ví místní zkušení včelaři, kteří chovají včelstva podle přírodních zákonů, tedy tak, jako by si včelstva budovala hnízda sama v přírodě. Ochutnejte např. med z Goralije. Má dvě varianty - světlejší med z ovocných stromů a lučního kvítí nebo tmavší – medovicový lesní.

Med z Goralije

Skvělým přírodním pomocníkem na posílení imunity je propolis. Tímto přírodním antibiotikem včely chrání sebe i svoje potomstvo. Originální sirup s propolisem nejen posiluje imunitu, ale pomáhá také při nachlazení.

Nechte se hýčkat

Tříhvězdičkový wellness hotel nacházející se na Bahenci v obci Písek nabízí příjemné rodinné ubytování s velkým výběrem wellness procedur. Tento hotel je výjimečný nabídkou originální chráněné wellness procedury, kterou je spojení pivní lázně BBB a odpočinku na ovesném loži.

Jedinečnou atmosféru mají bylinné lázničky v Komorní Lhotce. Nacházejí se na okraji lesa v nedotčené přírodě Beskyd a nabízí koupele z bylin sesbíraných v okolí lázní. Receptury používaných směsí jsou sestaveny odbornými lékaři. Problémy se zády, krční páteří nebo chodidly vyřeší tým skvělých masérů. Nakonec se můžete posilnit čajem z bylinek, a to nejen tuzemských.

Bylinné lázničky - po koupeli

Lázně Darkov v Karviné k léčebným účelům využívají přírodní bohatství v podobě jodobromové vody s vysokým obsahem jódu. Kromě lázeňských léčebných pobytů nabízí lázně také wellness pobyty a řadu procedur pro širokou veřejnost.

Lázně Darkov - společenský dům

V těsném sousedství lázní se nachází karvinský zámek Fryštát a přilehlý park Boženy Němcové s volnočasovým areálem Loděnice, který je místem konání řady kulturních akcí. Raritou je pak „Šikmý kostel“ - kostel sv. Petra z Alkantary, který vlivem důlní činnosti poklesl o 37 metrů a svou šikmostí se podobá světoznámé věži v italské Pise.

Karviná - Šikmý kostel

V bohumínském hotelovém komplexu Oderberg vědí, že nejen ticho, ale také hudba léčí. Zdejší pivní a hudební lázně nabízejí neopakovatelný zážitek. Pobyt v infrasauně, koupel v pivní směsi a relax na lůžkách se senem je ideální ve spojení se skvělým pivem z místního pivovaru.

Více zážitků za méně peněz s Těšínské Slezsko Region Card

Slevová karta držitele opravňuje k získání řady slev a výhod. Kartu je možné zakoupit ve všech informačních centrech v Těšínském Slezsku nebo získat zdarma u smluvních ubytovatelů. Aktuální nabídka slev je zveřejněna na webových stránkách www.tscard.cz.

Těšínské Slezsko - let balónem

Více informací o turistické oblasti Těšínské Slezsko na webových stránkách www.tesinskeslezsko.cz, na Facebooku a Instagramu.

Těšínské Slezsko
  Moravskoslezský kraj  Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Karviná Bohumín

zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu, zdroj: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci

Nabídka pro:

Newsletter

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Ocenění Toufilm 2012.

Portál MS-dovolena.cz získal 3.místo v mezinárodní soutěži Tourfilm 2012 v kategorii Multimedia

Portál je realizován v rámci projektu:

Společně správným směrem - logo

Doporučujeme :

Logo GEOFUN

Český systém kvality služeb

Neklikejte na tento odkaz nebo budete zabanovani!